ייעוץ ארגוני לבניית מנהיגות איכותית ופיתוח אישי

ייעוץ ארגוני לבניית מנהיגות

ארגון שבו המנהל פועל מתוך חזון ברור וערכים גלויים לעין, הוא ארגון דינמי שיכול להתמודד עם מתחרים ולשמור על מעמד גבוה בשוק העבודה היום. אנחנו חברת ייעוץ אסטרטגי, מתמחים בייעוץ ופיתוח ארגוני, בהטמעת התפיסה הארגונית מהמנהל ועד לאחרון העובדים, יצירת סינרגיה ואווירת שיתוף בקרב המנהלים והעובדים בארגון כאחד, והעלאת רמת המוטיבציה והאחריות האישית של כל עובד ועובד באמצעות בניית תוכנית עבודה.

מנהל בעל חזון = ארגון בעל אופק

בשונה מחברות ייעוץ אסטרטגי אחרות, המרכז לאינטליגנציה רגשית עוסק בפיתוח מנהלים כך שהם יוכלו להוביל את העובדים להישגים אישיים ולמיצוי הפוטנציאל העסקי הטמון בארגון. בתור חברה לייעוץ ארגוני אנחנו פועלים מתוך אמונה כי פיתוח ארגוני זו עשייה מכוונת למימוש מטרות הארגון שמתחילה ברמת הערכים והתרבות, תוך התנהלות יום יומית נכונה ומקדמת. פעילותינו כוללת איבחון, ייעוץ למנהלים ובעלי תפקידים, ניתוח ובניית תוכנית עבודה, בניית קוד אתי ויצירת חזון עסקי, שימור עובדים ופיתוח מיומנויות אישיות.

"מחיר הוא מה שאתה משלם. ערך הוא מה שאתה מקבל" (וורן באפט)

על ידי ייעוץ אסטרטגי איכותי נגרום ליצירת אסטרטגיה ארגונית ניהולית נכונה לאור מטרות הארגון. המרכז הוא יועץ ארגוני, הוא מלווה את מקבלי ההחלטות בהטמעה של תרבות ארגונית דינמית ומתפתחת. צברנו ניסיון רב בהובלת חברות גדולות וייעוץ לעסקים בינוניים וקטנים, נשמח להעמידו לרשותך בכדי לקדם את הארגון שלך כמה צעדים קדימה בשוק התחרותי. מבין תוצאות פעילותינו בייעוץ ופיתוח ארגוני:

  • תפיסת שירות חוץ ופנים ארגונית איכותית.
  • תקשורת אישית ובינאישית נכונה ומקדמת.
  • פתיחות וגמישות מחשבתית בקרב ההנהלה והעובדים.
  • אמינות ונאמנות לארגון ולאנשים שעושים אותו.

שינויים גדולים או הבהרות והבנות פשוטות

ייעוץ ארגוני או יעוץ אסטרטגי לעסקים נוגע באנשי הארגון כלומר, במנהלים ובעובדים. חברות ייעוץ ארגוני עוסקות בין השאר בממשקים, בתהליכים אופקיים ואנכיים ובפרט באלו שאינם זורמים ולעתים חסרים. זיהוי הליקויים זה האתגר של חברת הייעוץ האסטרטגי.

בהרבה מקרים כחלק מהתהליך נעשה ניסיון להבין את סוגי האנשים והדבר נעשה במתודולוגיות שונות, ההנחה היא שברגע שאתה מזהה את הטיפוס תדע איך להפעיל אותו בצורה מיטבית, תזהה את התחומים בו הוא חזק וחלש ויעשה מאמץ לעבוד עם החוזקות, נימנע עד כמה שניתן מלהציב יעדים בהם החולשת יבלטו.

חברת ייעוץ אסטרטגי ארגוני איכותית תשאף למצוא פתרונות באמצעות הצוות או המנהל, הייעוץ ממצב עצמו כ”מאפשר”  ולא כיועץ.

יעוץ מאפשר, פונה אל האדם או הצוות שמולו ובתהליכים של הקשבה מסייע לאנשים לזהות בעצמם את האתגר שעומד מולם, מאפשר לאדם או לצוות להגיע לפתרונות ולהחלטות באשר לדרך הפעולה.

במקרים רבים לא נדרש שינוי תהליכי או שינוי אחר אלא זיהו תובנות אישיות ובין אישיות.

פעמים רבות יועץ ארגוני שואף לבצע שינויים אך האמת היא שברוב הפעמים השינוי לא נדרש. ההבנה העמוקה של הצרכים כן, והפתרון הפשוט באמצעות הצוות והמנהל הוא בדרך כלל החכם והרווחי ביותר.

מנטורינג אישי

תבחרו לכם מנטור, אם זה אחד מאתנו שלמה, נורית, עדי או משהו אחר, קחו לכם מנטור…

אדם מצליח לוקח לעצמו מנטור בשלב זה או אחר בחיים, ובדרך כלל כל החיים.

למה? כי המציאות שאנחנו רואים תמיד סובייקטיבית ליכולת ומגבלות הפרשנות והידע שלנו. 

היכולות הקוגניטיביות והרגשיות מושפעות מעשרות מרכיבים מהם אנו מורכבים ומושפעים כמו DNA, משפחה, סביבה, חוויות, לימודים, ניסיון שצברנו לאורך השנים, עשירה ככל שתהיה, חכמים, רגישים, נבונים ככל שנהיה, אנחנו מוגבלים למה שיש בנו.

מנטור איכותי מרחיב את שדה האפשרויות שלנו, מסייע לנו לארגן את המחשבות, ואנחנו אלו שבסופו של דבר מחליטים מה לקחת ממנו ומה לא.

ועוד משהו עקרוני, בבואנו לקבל החלטה מכל סוג היא מושפעת ממצב רגשי נוכחי, והוא תלוי בגורמים סתמיים כמו אם אכלנו כפי שצריך, אנחנו בקשר בריא לנו, אירועים אקראיים נוספים שאנו חווים בתקופת קבלת ההחלטה, הכל משפיע ומושפע מכך. ולכן, קחו מנטור, מנטור (כפי שחבר כתב לי) “מעלה רחפן לשמים ורואה דברים נסתרים מהעין…”.

תכלס מה עושה המנטור: קודם כל מקשיב היטב, לומד את מגרש החיים שלכם, מחדד אתכם את הדברים שחשובים לכם, מציע לכם לבנות תוכנית עם טווחי זמן שונים, משהו מעשי ואפשרי, ולעיתים בהמשך מסייע באתגרים של מימוש התכנית, מביא מניסיונו ומאיר את המצב אמנם בצורה סובייקטיבית  לו, אבל נקייה מהמעצורים שלך, מנטור לא מכתיב כלום, מנטור רק מצית מחשבות ונקודות השקפה נוספות לאלו שלך, מביא ידע שהוא עצמו צבר לאורך השנים.

ואתה, אתה מתלבט איתו, מנתח, ומקבל את ההחלטות שלך ויוצא לדרך.

בסיוע מנטור פוטנציאל להצלחה ואושר גדלים.

ואגב, חברים לצורך העניין הזה, זה נהדר, יותר מכך חברים זה קריטי לחיים טובים, מאושרים וארוכים, אבל הם לא מחליפים מנטור, הם לא מחויבים כמוהו, לא מחדשים כמוהו, הם חלק מהתמונה המוכרת שלך.

מעוניינים לשמוע פרטים על הסדנאות שלנו? חייגו למספר 054-456-2084 או השאירו פרטים מתחת: