ייעוץ ארגוני לבניית מנהיגות איכותית !

ארגון שבו המנהל פועל מתוך חזון ברור וערכים גלויים לעין, הוא ארגון דינמי שיכול להתמודד עם מתחרים ולשמור על מעמד גבוה בשוק העבודה היום. אנחנו חברת ייעוץ אסטרטגי, מתמחים בייעוץ ופיתוח ארגוני, בהטמעת התפיסה הארגונית מהמנהל ועד לאחרון העובדים, יצירת סינרגיה ואווירת שיתוף בקרב המנהלים והעובדים בארגון כאחד, והעלאת רמת המוטיבציה והאחריות האישית של כל עובד ועובד באמצעות בניית תוכנית עבודה.

מנהל בעל חזון = ארגון בעל אופק

בשונה מחברות ייעוץ אסטרטגי אחרות, המרכז לאינטליגנציה רגשית עוסק בפיתוח מנהלים כך שהם יוכלו להוביל את העובדים להישגים אישיים ולמיצוי הפוטנציאל העסקי הטמון בארגון. בתור חברה לייעוץ ארגוני אנחנו פועלים מתוך אמונה כי פיתוח ארגוני זו עשייה מכוונת למימוש מטרות הארגון שמתחילה ברמת הערכים והתרבות, תוך התנהלות יום יומית נכונה ומקדמת. פעילותינו כוללת איבחון, ייעוץ למנהלים ובעלי תפקידים, ניתוח ובניית תוכנית עבודה, בניית קוד אתי ויצירת חזון עסקי, שימור עובדים ופיתוח מיומנויות אישיות.

"מחיר הוא מה שאתה משלם. ערך הוא מה שאתה מקבל" (וורן באפט)

על ידי ייעוץ אסטרטגי איכותי נגרום ליצירת אסטרטגיה ארגונית ניהולית נכונה לאור מטרות הארגון. המרכז הוא יועץ ארגוני, הוא מלווה את מקבלי ההחלטות בהטמעה של תרבות ארגונית דינמית ומתפתחת. צברנו ניסיון רב בהובלת חברות גדולות וייעוץ לעסקים בינוניים וקטנים, נשמח להעמידו לרשותך בכדי לקדם את הארגון שלך כמה צעדים קדימה בשוק התחרותי. מבין תוצאות פעילותינו בייעוץ ופיתוח ארגוני:

  • תפיסת שירות חוץ ופנים ארגונית איכותית.
  • תקשורת אישית ובינאישית נכונה ומקדמת.
  • פתיחות וגמישות מחשבתית בקרב ההנהלה והעובדים.
  • אמינות ונאמנות לארגון ולאנשים שעושים אותו.

שינויים גדולים או הבהרות והבנות פשוטות

ייעוץ ארגוני או יעוץ אסטרטגי לעסקים נוגע באנשי הארגון כלומר, במנהלים ובעובדים. חברות ייעוץ ארגוני עוסקות בין השאר בממשקים, ממשקים אנושיים כמובן, בתהליכים אופקיים ואנכיים ובפרט באלו שאינם זורמים ולעיתים חסרים. זיהוי הליקויים זה האתגר של חברת ייעוץ אסטרטגי, כמו בגוף האדם, כואבת הרגל ובפועל יש בכלל לחץ בעמוד שידרה.

בהרבה מקרים כחלק מהתהליך נעשה ניסיון להבין את סוגי האנשים והדבר נעשה במתודולוגיות שונות, ההנחה הנה שברגע שאתה מזהה את הטיפוס תדע איך להפעיל אותו בצורה מיטבית, תזהה את התחומים בו הוא חזק וחלש ויעשה מאמץ לעבוד עם החוזקות, נימנע עד כמה שניתן מלהציב יעדים בהם החולשת יבלטו.

חברת ייעוץ אסטרטגי ארגוני איכותית תשאף למצוא פתרונות באמצעות הצוות או המנהל, הייעוץ ממצב עצמו כ"מאפשר"  ולא כיועץ.

זה אולי נשמע אותו דבר אבל לא כך, מאפשר פונה אל האדם שמולו או הצוות ובתהליכים של הקשבה מסייע לאנשים לזהות בעצמם את האתגר שעומד מולם, הוא מסייע באמצעות שאלות מהותיות לאדם או לצוות להגיע לפתרונות ולהחלטות באשר לדרך הפעולה ובכוונה לא נכתבו המילים שינוי, כי במקרים רבים לא נדרש שינוי תהליכי או שינוי אחר אלא זיהו תובנות אישיות ובין אישיות.

פעמים רבות יועץ ארגוני שואף לבצע שינויים כי אלו יציגו הצדקה לפעילות שלו, גם מי שמינה אותו נוטה תמיד לקבל את ההמלצות שאחרת לא היה יוזם את המהלך.

אך האמת היא שברוב הפעמים השינוי לא נדרש, ההבנה העמוקה של הצרכים כן, והפתרון הפשוט באמצעות הצוות והמנהל הוא בדרך כלל החכם והרווחי ביותר.

אנחנו מזמינים אותך לקרוא את פירוט שירותי היעוץ בתפריט מימין, וליצור עימנו קשר על מנת להזניק את ארגונך קדימה!

מידע נוסף