פרספקטיבה

זה הכל ענין של פרספקטיבה, האם אתה חושב שתוכל לשפר את שלך?

automaton tns

אנחנו יכולים ללכת כל החיים ולבכות על מר גורלנו או לחילופין, לשמוח בחלקנו. אנחנו יכולים לראות את היופי שבחיינו ואנחנו יכולים לבחור לראות רק את החושך. אנחנו יכולים לבחור את הפחד או את האהבה, ליצור ענין, ליצור משמעות, ליצור חברים ואפילו למצוא אהבה, או שלא. לעצור ולחכות לסיומם, וזה הדבר היחיד הבטוח שיקרה, אבל עד אז נשתדל לבחור באהבה ובשמחה. אתם יותר ממוזמנים, כלומר אנא ממכם, הוסיפו, העירו את הדברים מתוך ניסיון חיים שלכם ואני בטוח שאם אתם קוראים את הבלוג אתם מודעים וסקרנים ורוצים להטיב עם עצמכם ועם סביבתכם וכן יש לכם הזדמנות.

רגשות מדבקים

קרה לך שחבר התחיל לצחוק והצטרפת אליו ואפילו לא ידעת למה? זה ממש נהדר לא? ודאי, הבעיה היא שגם כאשר חבר מתרגז או כועס זה מדבק, וזה כבר לא נהדר, נכנסת למשרד אחרי הפסקת צהרים והבוס יצא עליך ביציאה מרגיזה, אתה עוד לא מבין במה מדובר אבל הרגש שמנהל אותך הוא אותו אחד בו נימצא הבוס, יותר או פחות אבל מאותו הסוג. חבל, היתה הפסקה ממש נחמדה, התקדמת יפה במשימות שלך ופתאום בום, ככה כמו רעם בקיץ.

 

זה לא חייב להסתיים כך

נכון זה לא חייב להיות כך, אפשר להתנהל אחרת, אפשר לפתח את המודעות לרמה שאתה בוחר על מה אתה מתרגז ולא אחר בוחר עבורך אם בכלל, הרי אמרנו כבר שהרוגז נובע מפרוש שנתת להתנהגותו של הבוס, כועס עלי, כנראה שאני הולך להיות מפותר, או, כנראה שלא אקבל את הקידום, כנראה …. ככה עובד אצל רובנו המנגנון ובפועל הבוס צועק בגלל אירוע שאינו קשור כלל וכלל לעבודה או לביצועים שלי, אבל מה לעשות שהייתי הראשון שהוא פגש אחרי שהחברה שלו אמרה לו שזה נגמר ביניהם, או לקוח חשוב הודיע על ביטול הזמנה בגלל עליה במחירי הנפט, או מכל סיבה אחרת שאינה קשורה לעשיה שלך - בעגה מקצועית זה נקרא אגרסיה מועברת.

 

המודעות

התמודדות עם מצבים כאלו דורשת מודעות לרגשות, מודעות לתבניות שמנהלות אותנו, מודעות לערכים שמניעים אותנו. אם נדע לזהות סיטואציות ולבחור את הפירוש כי אז נדע להיסחף בצחוק אבל לא להתרגז שלא לצורך.

 

הרי אין לפנינו נחש שמאיים על חיינו או נהג שיכור שכמעט דרס אותנו, יש כן אתגר מעניין להתמודד עם בוס רגזן, דרך אחת היא לצעוק עליו חזרה, זה מה שעשינו עד שקראנו ולמדנו אינטליגנציה רגשית, דרך שניה זו להקשיב, להסתכל לו בעיניים ולהראות לו שאתה מקשיב, להנהן באמפתיה, לאחר שהבוס סיים, אם הוא מאפשר להציג לו את הנתונים על פי הבנתך, לנסות ולהבין את הקושי שלו ובכל מקרה לא לתת לאגרסיה שלו להדביק אותך, לא, לא בצורה מוחצנת, כלומר זלזול שיעצבן אותו עוד יותר אלא דרך הקשבה וסבלנות.


קבלה

לבסוף אחד הכלים היותר חשובים שלומדים כאשר לומדים אינטליגנציה רגשית זו קבלה, זו היכולת להבין ולקבל את המציאות, את האחר, את האירוע שכברי קרה בכל מקרה ולפעול מתוך מחשבה שקולה ולא רגש חוסם ובולם, לראות קדימה מתוך אהבה ולא פחד, ולפרש את העבר מתוך מחשבה מועילה ולא הרגל מזיק.


מידע נוסף