חופש הבחירה !

ידעתם שאת הרגשות שלנו אנו בוחרים? כן, אני יודע שזה נשמע הזוי לרובכם, רגשות פשוט עולים ללא שליטה וללא כוונה, אנחנו פשוט מרגישים וזהו, אבל האמת היא שאנחנו בוחרים את הרגשות שאנו מרגישים, זו עובדה ובשורות שתקראו בהמשך נסביר וננמק.Shake tns

טוב, זה נכון שאנחנו לא בדיוק בוחרים את הרגש, אנחנו בוחרים את מה שקורה לפני שהרגש עולה, הרגש הוא תוצאה של הבחירה שנעשית שבריר של שניה לפני בואו. נתחיל פשוט, בטוח שלא פעם ולא פעמיים עמדתם מול סיטואציה שאתם הרגשתם נניח כעס בעכבות מקרה שקרה ואילו אדם אחר שהיה נוכח בדיוק כמוכם לא כעס, אולי אפילו חייך, שניכם ראיתם בדיוק את אותו אירוע, אתה כעסת והאחר לא. הייתם במסיבת יום הולדת של חבר, המוזיקה היתה נהדרת, הריקודים האוכל, הכל מצוין ואז פתאם משום מקום, פסקה המוזיקה, למה? היה ממש ממש כיף, ואז הדי-ג'י אמר שהוא מצטער אבל הוא חייב להפסיק את המוזיקה בגלל החוק. אתה, ממש התרגזת, כעסת, ברור הפסיקו לך את הכיף, חברך שרקד ונהנה ממש כמוך ממש לא כעס ולא התרגז, הוא אמר שהיה ממש כיף והמשיך הלאה. אתה כעסת, החבר שלך היה שלו ומרוצה ובדיוק מאותו אירוע יצא בכיף, ואילו אתה יצאת ונשארת כועס עוד זמן מה אחרי יום ההולדת.

 

אז מה היה פה, הרגש לכאורה עולה אמנם אוטומטית אבל בפועל רגש עולה לאחר שאנחנו בוחרים, כן בוחרים את הפרוש שאנו נותנים לאירוע, הבחירה נעשית ברוב המקרים בצורה לא מודעת, אבל היא נעשית ואת זה חשוב להבין, חשוב להבין שניתן אחרי הבחירה הראשונה האוטומטית לבחור בשנית, להבין, לפרש את האירוע אחרת ואז באמת להרגיש רגש אחר, כמובן שתמיד מדובר במעבר מרגש שאינו טוב כמו כעס, קנאה, תסכול רגש חיובי כמו שבע רצון, שמחה, עליצות, קבלה, אהבה.

בפרסומים הבאים נמשיך ונבהיר את הדברים כך שתוכלו לאמץ לכם את הרעיון הזה ועוד רבים אחרים ואולי אפילו יהיו לכם פחות רגעים עם רגשות שליליים, שלא נדבר על רגשות חיוביים ואולי גם קשרים יותר מוצלחים עם החברה סביבכם.

מידע נוסף