אינטליגנציה רגשית מהי ?

הכל התחיל לפני 2,000 שנים כאשר אפלטון כתב, "לכל למידה בסיס רגשי!" מאז, מדענים, מחנכים ופילוסופים פועלים בכדי להוכיח או להפריך את חשיבות הרגשות. בשנות החמישים של המאה העשרים, אברהם מאסלו כתב על הדרך בה אנשים יכולים לשפר את כוחם הרגשי, הגופני, הרוחני והנפשי ובכך לשפר את "הפוטנציאל האנושי".

האקלים הארגוני - שמוגדר כסה"כ העמדות, התחושות והתבניות התנהגות המאפיינים את החיים בתוך הארגון, שלא נתפס בעבר אלא כרעיון מופשט, מוכר כיום על ידי ארגונים מובילים ככוח הכרחי המניע ביצועים. חברות Fortune 100 בוחנות את האקלים שלהן באופן שגרתי, וחלק מהן העלו את משתנה האקלים למעמד של מדד ביצועי עיקרי. משקיעי וול סטריט משתמשים בגורמי אקלים אף לקביעת הכדאיות של חברה.

בעוד שחלק מהעובדים "באים לעבודה", מחקרים מראים שמיטב העובדים בארגון ששם דגש על המשאב האנושי, "באים לעבוד" משום שהם סבורים שמאמציהם תורמים למטרה גדולה יותר. כאשר יש בעיה של מתיחות, תקשורת לקויה ואי הבנות בקבלת החלטות, העובדים מתרחקים.

איך מייצרים אקלים ארגוני תומך? השקעה בפיתוח היכולת הרגשית תביא למינוף האדם שבתפקיד:

  • תקשורת אישית ובין אישית המביאה לתוצאות עסקיות טובות יותר.
  • התמודדות עם בעיות וקשיים בארגון באופן ממוקד נושא, לא אדם.
  • מודעות לאחריות אישית וארגונית.
  • הרגשת שותפות ושייכות לארגון.
  • אסרטיביות המביאה לידי ביצוע איכותי אישי וקבוצתי.
  • יצירת מקום שנעים ורוצים לעבוד בו.

השיטה: סדנאות מובנות שעוסקות בחוויה הקוגניטיבית והרגשית באמצעות סימולציות.

המרכז לאינטליגנציה רגשית מאפשר באמצעות צוות מנחים מיומן, מקצועי וגדול לבצע סדנאות ברמה איכותית למספר רב של קבוצות וכך להביא לשיפור יחסית מהיר באקלים של ארגונים, מכללות, ובמוסדות גדולים.

נשמח לתאם פגישה לשם בנית תוכנית סדנאות.

מידע נוסף